Wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny

17 

Umowę użyczenia lokalu można zawrzeć z dowolną osobą. Ponieważ ma ona charakter nieodpłatny, biorącym jest najczęściej osoba bliska użyczającego, na przykład członek rodziny. Jeśli użyczony lokal ma być przeznaczony pod działalność gospodarczą, należy dokładnie określić taki cel użyczenia w treści umowy.

Do jej przygotowania warto wykorzystać natomiast sprawdzony wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny. Dokument jest łatwy do uzupełnienia i gotowy do druku od razu po pobraniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W ramach umowy użyczenia biorący może korzystać z rzeczy użyczającego nieodpłatnie, ale na określonych warunkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyczający zezwolił biorącemu na prowadzenie w jego lokalu działalności gospodarczej.

Jeśli biorącym będzie osoba bliska użyczającego, skorzysta ona ze zwolnienia od podatku – nieodpłatne użyczenie jest bowiem traktowane jako przychód. 

W umowie użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny należy określić precyzyjnie nie tylko relację pomiędzy użyczającym a biorącym, ale również cel użyczenia lokalu – prowadzenie działalności gospodarczej.

Dzięki temu dokument upoważni przedsiębiorcę do rejestracji działalności pod adresem użyczonego lokalu. Co więcej, jeśli umowa użyczenia wskaże precyzyjnie, jakie koszty utrzymania lokalu ma ponosić biorący, będzie on w stanie odliczyć je od kosztów uzyskania przychodu. 

Warto pamiętać, że umowę użyczenia lokalu można zawrzeć na czas określony lub nieokreślony. Istotne jest także wskazanie w niej praw i obowiązków stron, w tym zwłaszcza warunków użytkowania lokalu, który jest przedmiotem umowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-uzyczenia-lokalu-na-dzialalnosc-gospodarcza-czlonkowi-rodziny
Wzór umowy użyczenia lokalu na działalność gospodarczą członkowi rodziny
17