Wzór umowy kupna sprzedaży sprzętu – wzór

17 

Umowa kupna sprzedaży sprzętu – na przykład elektronicznego – jest sporządzana w przypadku, kiedy sprzedającym jest osoba fizyczna, a nie osoba prawna. Dokument pozwala regulować prawa i obowiązki stron. Stanowi także dowód sprzedaży, na podstawie którego kupujący może złożyć ewentualną reklamację z tytułu rękojmi.

Do przygotowania umowy warto wykorzystać natomiast sprawdzony, profesjonalnie opracowany wzór umowy kupna sprzedaży sprzętu. Pismo uwzględnia wszystkie istotne postanowienia i jest gotowe do uzupełnienia od razu po pobraniu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zakup sprzętu, na przykład sprzętu grającego, sprzętu RTV i AGD, warto udokumentować dla celów dowodowych. Umowa, która określa dane stron, cenę sprzedaży i oznaczenie przedmiotu transakcji pozwala kupującemu i sprzedającemu dochodzić swoich praw. Stanowi również podstawę ewentualnej reklamacji. 

W umowie kupna sprzedaży sprzętu należy określić dokładnie przedmiot sprzedaży, najlepiej wraz z opisem jego stanu technicznego i stanu prawnego. Dokument powinien wskazywać też termin i formę płatności oraz termin i sposób wydania przedmiotu umowy kupującemu. 

Sprzedający sprzęt musi pamiętać, że odpowiada za jego wady prawne i fizyczne z tytułu rękojmi przez okres 2 lat w stosunku do rzeczy nowych lub przez okres 1 roku w przypadku rzeczy używanych. Nie powinien zatem zatajać przed kupującym żadnych wad przedmiotu sprzedaży.

Co więcej, w przypadku sprzedaży sprzętu korzystnym rozwiązaniem jest także udzielenie nabywcy dodatkowej gwarancji – tak zwanej gwarancji rozruchowej, której celem jest sprawdzenie, czy sprzęt działa, jest sprawny. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy kupna sprzedaży sprzętu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy kupna sprzedaży sprzętu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-kupna-sprzedazy-sprzetu-wzor
Wzór umowy kupna sprzedaży sprzętu - wzór
17