Wzór umowy brukarskiej

17 

Umowa brukarska to umowa na ułożenie kostki brukowej. Taki dokument zawiera warunki współpracy między zlecającym ułożenie kostki a wykonawcą zlecenia. Do przygotowania pisma warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy brukarskiej, który pozwala skutecznie zabezpieczyć interesy stron.

Umowa może precyzować prawa i obowiązki zlecającego i przyjmującego zlecenie, przewidywać kary umowne oraz opisywać sposoby zgłaszania ewentualnych reklamacji. Druk wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa brukarska dotyczy ułożenia kostki brukowej, na przykład na podjeździe czy wokół domu. Nawiązując współpracę z brukarzem, warto zawrzeć z nim taką umowę na piśmie po to, aby uchronić się przed nieporozumieniami czy sporami w przyszłości.

Umowa na ułożenie kostki brukowej określa, jakie prawa i obowiązki mają obie strony takiego stosunku prawnego. Wskazuje zakres prac, sposób i termin ich realizacji, wysokość wynagrodzenia dla przyjmującego zlecenie oraz sposób dokonania zapłaty. 

W umowie brukarskiej mogą pojawić się także zapisy związane z dodatkową gwarancją czy karami umownymi. Kary umowne nalicza się za nieterminową realizację prac, a także za wykonywanie zlecenia niezgodnie z umową.

Zawarcie umowy brukarskiej wiąże się również z ochroną w postaci rękojmi, na podstawie której inwestor może zgłosić reklamację wykonanej usługi. 

Umowa z brukarzem powinna zostać uzupełniona o projekt inwestycji, czyli rysunek, na którym inwestor przedstawi sposób ułożenia kostki. Uwzględnienie takiego załącznika pozwoli uniknąć nieporozumień i upewnić się, że brukarz wykona zlecenie zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy brukarskiej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy brukarskiej

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-brukarskiej-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy brukarskiej
17