Wzór umowy zlecenia dla agencji celnej

17 

Umowa zlecenia dla agencji celnej jest zawierana przez agencję i dającego zlecenie, który ma być przez firmę reprezentowany przed urzędem celnym. W ramach umowy agencja dokonuje zgłoszeń celnych, przygotowuje dokumentację związaną z odprawami oraz deklaracje związane z podatkiem akcyzowym.

Umowę zlecenia tego typu warto sporządzić w oparciu o profesjonalny wzór. Wzór umowy zlecenia dla agencji celnej zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne i jest gotowy do wypełnienia od razu po pobraniu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Stronami umowy zlecenia dla agencji celnej są: zlecający oraz agencja celna, która reprezentuje dającego zlecenie przed sądem. Obowiązkami agencji celnej w ramach takiej umowy najczęściej będą zaś następujące działania: dokonywanie zgłoszeń celnych, przygotowywanie deklaracji dot. podatku akcyzowego, przygotowywanie dokumentacji w sprawie odpraw importowych i eksportowych.

Należy pamiętać, że agencja celna nie odpowiada za to, czy dany towar będzie można importować lub eksportować. Jej zadaniem jest jedynie sporządzenie odpowiedniej dokumentacji celnej. Jednocześnie agencja kontroluje, czy towary przewożone posiadają odpowiednie oznaczenia, jak znak CE.

Umowa zlecenia dla agencji celnej powinna regulować prawa i obowiązki stron. Warto podkreślić w niej, że wszelkie koszty związane z wysyłką czy zwrotem towarów ponosi dający zlecenie. Podobnie dzieje się w przypadku zatrzymania towaru i jego składowania – koszty również obciążają zlecającego.

Dający zlecenie może jednak dochodzić odszkodowania od agencji celnej, jeśli poniesie szkodę w związku z tym, że przyjmująca zlecenie firma nie dopełniła swoich obowiązków, np. nieprawidłowo sporządziła dokumentację.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy zlecenia dla agencji celnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy zlecenia dla agencji celnej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-zlecenia-dla-agencji-celnej
Wzór umowy zlecenia dla agencji celnej
17