Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

17 

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. prowadzi do zmiany składu osobowego spółki. Do sprzedaży udziałów może dojść tylko pod warunkiem, że zezwala na to umowa spółki. Ta przewiduje niekiedy pewne ograniczenia w tym zakresie, jak prawo pierwokupu dla członków spółki.

Do przygotowania umowy sprzedaży udziałów warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o. Należy pamiętać jednak, że taka umowa musi przyjmować formę pisemną z podpisami notarialnie poświadczonymi.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. jest możliwa, jeśli tylko nie zabrania tego umowa spółki. W treści umowy spółki mogą pojawiać się bowiem ograniczenia w zakresie sprzedaży jej udziałów, a nawet zakaz podejmowania takich działań. Popularnym rozwiązaniem jest uzależnienie możliwości sprzedaży udziałów spółki od uzyskania zgody jej zarządu.

Jeśli umowa spółki pozwala na zawarcie umowy sprzedaży udziałów, transakcję tego typu należy udokumentować pisemną umową z notarialnie poświadczonymi podpisami.

Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o. może dotyczyć całości udziałów jednego z udziałowców lub części tych udziałów o wartości nie mniejszej niż 50 zł. 

Umowę sprzedaży udziałów w spółce sporządza się na piśmie również dlatego, że transakcja ta wiąże się z pewnymi formalnościami. O sprzedaży udziałów nabywca lub zbywca muszą poinformować spółkę, ponieważ prowadzi to do zmiany udziałowców. W takiej sytuacji zarząd ma obowiązek zaktualizowania księgi udziałów i przekazania aktualnej listy wspólników do KRS. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-sprzedazy-udzialow-w-spolce-z-o-o-wzor-pdf-doc
Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.
17