Umowa spółki komandytowej – wzór

17 

Spółka komandytowa to spółka osobowa, nazywana spółką prawa handlowego. Charakteryzuje ją odpowiedzialność osobista wspólników za zobowiązania spółki, a także osobiste prowadzenie jej spraw przez wspólników. Aby założyć spółkę komandytową, trzeba sporządzić odpowiednią umowę.

Do jej przygotowania warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy spółki komandytowej, który powstał zgodnie z wytycznymi. Druk zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Jest też łatwy do uzupełnienia.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Spółka komandytowa jest otwierana przez wspólników w celu prowadzenia przedsiębiorstwa pod własną firmą. W spółce komandytowej co najmniej jeden wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczeń, a odpowiedzialność jednego wspólnika jest ograniczona.

Do otwarcia spółki dochodzi w wyniku zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego. Spółka komandytowa powstaje jednak z chwilą wpisu do rejestru, nie z chwilą zawarcia takiej umowy.

W umowie spółki komandytowej należy zawrzeć elementy określone w przepisach kodeksu spółek handlowych. Akt prawny wymienia takie obowiązkowe elementy formalne umowy spółki jak: firma i siedziba spółki, przedmiot działalności spółki, czas trwania spółki, oznaczenie wkładów wspólników oraz ich wartości, a także – oznaczony kwotowo – zakres odpowiedzialności każdego komandytariusza wobec wierzycieli spółki, czyli tak zwaną sumę komandytową.

Umowa spółki komandytowej może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. Warto pamiętać także, że jeśli komandytariusze wnoszą do spółki wkłady w postaci niepieniężnej, to umowa spółki komandytowej musi określać rodzaj i wartość takiego świadczenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa spółki komandytowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa spółki komandytowej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-spolki-komandytowej-wzor
Umowa spółki komandytowej - wzór
17