Umowa na mały zakres prac budowlanych – wzór

17 

Umowa na mały zakres prac budowlanych dotyczy niewielkiej części robót, które trzeba wykonać w trakcie wznoszenia obiektu budowlanego. Chociaż kontrakt obejmuje nieduży zakres prac, nadal powinien dobrze zabezpieczać interesy stron.

Z tego powodu dokument warto sporządzić w oparciu o sprawdzony wzór umowy na mały zakres prac budowlanych. Druk powstał w oparciu o obowiązujące przepisy, a także w oparciu o doświadczenia wykonawców i inwestorów. Zawiera wszystkie istotne zapisy i skutecznie zabezpiecza prawa obu podmiotów.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa na mały zakres prac budowlanych może dotyczyć między innymi wykopania fundamentów, zalania stropu, ocieplenia budynku czy wykonania poszycia dachowego.

Chociaż swoim zakresem taka umowa obejmuje niewielką część prac realizowanych w ramach całej inwestycji, to nadal musi spełniać pewne wymogi formalne.

Umowę na mały zakres prac budowlanych zalicza się bowiem do umów o roboty budowlane. Oznacza to, że strony mają obowiązek przestrzegania przepisów kodeksu cywilnego, które regulują umowę o prace budowlane w sposób szczegółowy. 

W ramach umowy na mały zakres prac budowlanych wykonawca musi zrealizować zlecenie zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej. Z kolei inwestor ma obowiązek uiścić za taką pracę ustalone wynagrodzenie. 

Umowa na mały zakres prac budowlanych musi określać: cel zawarcia umowy, dane stron, termin realizacji prac, wysokość wynagrodzenia wraz z terminem i sposobem zapłaty, warunki wypowiedzenia umowy, wysokość i sposób naliczania ewentualnych kar umownych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na mały zakres prac budowlanych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa na mały zakres prac budowlanych - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-na-maly-zakres-prac-budowlanych-wzor
Umowa na mały zakres prac budowlanych - wzór
17