Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC

17 

Ogrodzenie między posesjami najczęściej można wznieść bez pozwolenia na budowę, jednak w przypadku kiedy płot ma znajdować się dokładnie w granicy działek, warto dopełnić innego obowiązku – zawarcia umowy z sąsiadem.

Ogrodzenie w granicy będzie bowiem własnością wspólną nawet wtedy, kiedy tylko jeden z sąsiadów pokryje koszty takiej inwestycji. W celu uregulowania praw i obowiązków obu stron warto sporządzić odpowiednią umowę. Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie w formacie PDF i DOC pozwoli uchronić się przed sporami w przyszłości.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Ogrodzenie między działkami sąsiednimi może zostać wzniesione na kilka sposobów. Jeśli płot stanie dokładnie w granicy działek, będzie stanowił własność wspólną. Jeżeli jednak zostanie oddalony od granicy na taką odległość, że jego budowa czy konserwacja nie będą wiązały się z naruszeniem prawa własności sąsiada – będzie stanowił wyłączną własność inwestora.

Aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń sąsiedzi często decydują się na ogrodzenie w granicy. W takim przypadku mogą podjąć inwestycję razem, podpisując umowę na ogrodzenie, w której ustalą wzajemne prawa i obowiązki.

Taka umowa powinna opisywać inwestycję między innymi w zakresie materiałów, jakie strony planują wykorzystać do budowy, a także w zakresie wspólnego pokrycia kosztów.

Umowa z sąsiadem na ogrodzenie nie znajdzie zastosowania w przypadku, kiedy sąsiad nie zgadza się na pokrycie części kosztów. W takiej sytuacji inwestor powinien uzyskać jedynie pisemną zgodę na budowę ogrodzenia w granicy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 130

wzor-umowy-z-sasiadem-na-ogrodzenie-pdf-doc
Wzór umowy z sąsiadem na ogrodzenie PDF DOC
17