Wzór umowy o podział majątku bez notariusza

17 

Zawarcie umowy o podział majątku jest możliwe, jeśli po ustaniu wspólności majątkowej małżonkowie są w stanie porozumieć się w tym zakresie. Kiedy w skład majątku wspólnego nie wchodzi nieruchomość, umowa może przyjmować zwykłą formę pisemną.

Do jej przygotowania warto wykorzystać profesjonalny wzór umowy o podział majątku bez notariusza, ponieważ druk uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne dokumentu. Wystarczy więc pobrać go i wypełnić, a na koniec wydrukować do podpisu. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Polubowny podział majątku po rozwodzie to rozwiązanie korzystniejsze niż podział majątku na drodze sądowej. Zawierając umowę o podział majątku, strony zachowują pełną swobodę – mogą dokonać podziału częściowego, podziału nierównego, podziału z obowiązkiem spłaty lub dopłaty.

Takie rozwiązanie jest zarówno tańsze, jak i szybsze, a dodatkowo nie wiąże się ze stresem i nerwami, co pozwala zachować lepsze relacje z byłym małżonkiem. 

Umowa o podział majątku może przyjmować zwykłą formę pisemną, jeśli w skład dobytku małżonków nie wchodzi nieruchomość lub firma. Umowa o podział majątku bez notariusza będzie jeszcze korzystniejszym cenowo rozwiązaniem, ale nadal warto dopilnować zawarcia w niej istotnych informacji i ustaleń, w czym pomocne będzie wykorzystanie gotowego wzoru.

Polubownego podziału majątku bez notariusza można dokonać w przypadku, kiedy strony są w stanie porozumieć się ze sobą oraz gdy majątek stanowią między innymi środki pieniężne, samochody, meble, sprzęty elektroniczne i tym podobne.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o podział majątku bez notariusza”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o podział majątku bez notariusza

Aktualizacja: 2023-04-11

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 172

wzor-umowy-o-podzial-majatku-bez-notariusza
Wzór umowy o podział majątku bez notariusza
17