Wzór umowy przedwstępnej bez notariusza

17 

Umowa przedwstępna nie musi przyjmować formy aktu notarialnego, nawet jeśli dotyczy nieruchomości. Zawarcie umowy przedwstępnej nie prowadzi bowiem do przeniesienia prawa własności. Dokument powinien zawierać jednak istotne ustalenia dotyczące umowy przyrzeczonej.

Do przygotowania odpowiedniego pisma warto wykorzystać więc kompletny wzór umowy przedwstępnej bez notariusza, opracowany zgodnie z przepisami. Pismo zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne – wystarczy pobrać je i uzupełnić danymi osobowymi i oznaczeniem przedmiotu umowy.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna stanowi zobowiązanie stron do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, takiej jak umowa kupna sprzedaży czy umowa najmu. Można zawrzeć ją w stosunku do rzeczy ruchomych lub nieruchomości. Umowa przedwstępna nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego – jest ważna w zwykłej formie pisemnej, o ile zawiera odpowiednie informacje. 

W umowie przedwstępnej należy uwzględnić istotne postanowienia umowy docelowej, jak cena sprzedaży czy wysokość czynszu najmu. Jeśli dokument nie uwzględnia terminu zawarcia umowy przyrzeczonej, to warto pamiętać, że można żądać jej zawarcia w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy przedwstępnej.

Co więcej, zawarcia umowy przyrzeczonej na podstawie umowy przedwstępnej można żądać także przed sądem – nawet wbrew woli drugiej strony. 

Dodatkowym zabezpieczeniem wykonania umowy przedwstępnej może stać się zadatek, czyli taka suma pieniędzy, która zostaje przy sprzedającym, kiedy kupujący wycofuje się z umowy lub wraca do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, kiedy to sprzedający nie wykona swojego zobowiązania. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przedwstępnej bez notariusza”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przedwstępnej bez notariusza

Aktualizacja: 2023-08-11

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 133

wzor-umowy-przedwstepnej-bez-notariusza
Wzór umowy przedwstępnej bez notariusza
17