Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika

17 

Umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania zawiera się w sytuacji, kiedy z różnych względów strony nie mogą zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej. Podpisanie takiego kontraktu pozwala im przygotować się do planowanej transakcji, a jednocześnie upoważnia je do żądania zawarcia umowy przyrzeczonej.

Umowę zawiera właściciel mieszkania oraz potencjalny nabywca. Poza tym dokument zawiera też upoważnienie do dokonania sprzedaży nieruchomości przez pełnomocnika, w imieniu jej właściciela. Umowę warto przygotować w oparciu o nasz wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna sprzedaży zawiera istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. Pozwala zatem ustalić warunki planowanej transakcji, takie jak cena sprzedaży czy termin zawarcia umowy docelowej.

Umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika zawiera właściciel nieruchomości z potencjalnym nabywcą. Jednocześnie umowa zawiera upoważnienie do dokonania sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika w imieniu jego właściciela i na jego rachunek. 

Bezpieczna umowa przedwstępna z pełnomocnikiem zawierana jest w sytuacji, kiedy zawarcie umowy docelowej jest niemożliwe. Podpisanie takiego kontraktu pozwala stronom przygotować się do transakcji, w tym między innymi sprawdzić stan prawny nieruchomości czy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. 

Zawierając umowę przedwstępną, strony zobowiązują się do zawarcia umowy przyrzeczonej w przyszłości. Jeśli dokument nie wskazuje terminu zawarcia takiej umowy, to strony mogą żądać jej zawarcia w ciągu jednego roku od dnia podpisania kontraktu.

Co ważne, zawarcia umowy przyrzeczonej na podstawie umowy przedwstępnej można żądać nawet wbrew woli drugiego podmiotu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika

Aktualizacja: 2023-08-16

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 138

wzor-umowy-przedwstepnej-sprzedazy-mieszkania-przez-pelnomocnika
Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania przez pełnomocnika
17