Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zadatkiem – wzór

17 

Jak sporządzić przedwstępną umowę sprzedaży mieszkania z zadatkiem? Aby taki dokument dobrze zabezpieczał interesy obu stron, musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych.

Najbezpieczniej jest przygotować go w oparciu o sprawdzony wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem, który uwzględnia wszystkie wymagane informacje i pozwala dochodzić w przyszłości zawarcia umowy przyrzeczonej nawet wbrew woli jednej ze stron. Druk można pobrać i wypełnić, a następnie wydrukować do złożenia odręcznych podpisów. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania strony podpisują wtedy, kiedy z różnych przyczyn niemożliwe jest w danym momencie zawarcie umowy docelowej, czyli umowy kupna sprzedaży. Przedwstępna umowa pełni rolę rezerwacji.

Ponieważ zawiera istotne postanowienia umowy docelowej, pozwala dochodzić jej zawarcia przed sądem. Umowę przedwstępną można zawrzeć na przykład w celu ubiegania się o kredyt lub po to, aby bez pośpiechu porównać oferty dostępne na rynku. 

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania musi zawierać takie informacje jak dane stron – kupującego i sprzedającego – oznaczenie nieruchomości, której dotyczy, a także proponowaną cenę sprzedaży.

Jeśli umowa nie wskazuje terminu zawarcia umowy przyrzeczonej, przyjmuje się, że termin ten wyznacza strona uprawniona. Co ważne, zawarcia umowy przyrzeczonej można żądać w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej. 

Umowa przedwstępna zabezpieczona zadatkiem jeszcze skuteczniej zabezpiecza jej wykonanie, ponieważ zadatek pozostanie przy sprzedającym, kiedy nabywca wycofa się z transakcji lub wróci do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, kiedy to sprzedający zmieni zdanie i odmówi sprzedaży mieszkania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zadatkiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zadatkiem - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 131

przedwstepna-umowa-sprzedazy-mieszkania-z-zadatkiem-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zadatkiem - wzór
17