Umowa spółki cywilnej – wzór

17 

Umowa spółki cywilnej to umowa, której stronami są dwa podmioty gospodarcze: osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub osoby prawne, na przykład inne spółki. Do sporządzenia umowy spółki cywilnej warto wykorzystać sprawdzony wzór – wzór umowy spółki cywilnej, który wystarczy pobrać i wydrukować.

Dokument został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zawiera wszystkie wymagane elementy formalne i jest łatwy do uzupełnienia zaraz po pobraniu. Można wypełnić go przed lub po wydruku.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa spółki cywilnej musi przyjmować formę pisemną. Po jej zawarciu należy zgłosić ją do Urzędu Skarbowego i GUS. Umowa spółki musi zawierać zasady współpracy między wspólnikami, a także zobowiązanie do działania na rzecz wspólnego celu gospodarczego.

W umowie spółki muszą pojawić się takie elementy formalne jak data zawarcia umowy, dane wspólników, określenie celu gospodarczego, który ma realizować spółka, wskazanie nazwy i siedziby spółki oraz okresu, na jaki została zawarta.

Umowę spółki można zawrzeć na czas określony lub nieokreślony. Obowiązkowe jest określenie w niej rodzajów i wartości wniesionych przez wspólników wkładów, a także sposobu podziału zysków – zwykle każdy wspólnik ma prawo do równego udziału w zyskach, ale umowa może stanowić inaczej.

Umowa spółki powinna odnosić się także do kwestii prowadzenia spraw spółki i jej reprezentacji. Na koniec dokument musi zostać podpisany przez wszystkie strony umowy. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa spółki cywilnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa spółki cywilnej - wzór

Aktualizacja: 2023-07-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-spolki-cywilnej-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa spółki cywilnej - wzór
17