Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór

17 

Do transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości warto dobrze się przygotować. Z tego względu wiele osób decyduje się na zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży. Taka umowa pełni rolę rezerwacji i pozwala domagać się zawarcia umowy przyrzeczonej, o ile jest odpowiednio sformułowana.

Warto zatem przygotować ją w oparciu o sprawdzony wzór przedwstępnej umowy sprzedaży domu, opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Druk wystarczy pobrać i uzupełnić lub wypełnić po wydrukowaniu. Aby pismo było ważne w świetle prawa, strony muszą podpisać je odręcznie. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Przedwstępną umowę sprzedaży domu zawiera się w momencie, kiedy z różnych przyczyn nie można zawrzeć w danej chwili umowy przyrzeczonej. Kupujący może skorzystać z takiej opcji, aby zdobyć fundusze na zakup, sprawdzić stan prawny nieruchomości czy porównać oferty dostępne na rynku.

Umowa przedwstępna w przeciwieństwie do umowy rezerwacyjnej, zobowiązuje strony do zawarcia umowy docelowej, zatem można domagać się zawarcia jej przed sądem – nawet wbrew woli drugiego podmiotu. 

Umowa przedwstępna sprzedaży musi zawierać jednak istotne postanowienia umowy docelowej, czyli między innymi dane stron, oznaczenie przedmiotu transakcji oraz cenę sprzedaży. Data zawarcia umowy przyrzeczonej nie jest obowiązkowa. Strony mogą żądać zawarcia umowy docelowej w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy przedwstępnej. 

Wykonanie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości strony mogą zabezpieczyć dodatkowo opłatą rezerwacyjną – zaliczką lub zadatkiem. Z tych dwóch opcji skuteczniejszym zabezpieczeniem jest zadatek, ponieważ nie w każdym przypadku wróci do strony, która go wpłaciła.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Przedwstępna umowa sprzedaży domu - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

przedwstepna-umowa-sprzedazy-domu-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży domu - wzór
17