Umowa użyczenia gruntu rolnego – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa użyczenia gruntu rolnego? Do przygotowania umowy użyczenia gruntu rolnego warto wykorzystać gotowy do wypełnienia, sprawdzony wzór umowy użyczenia gruntu rolnego. Pismo zostało opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, dzięki czemu zawiera wszystkie wymagane elementy formalne.

Dokument wystarczy pobrać, uzupełnić i podpisać. Umowę użyczenia gruntu musi podpisać zarówno użyczający, jak i biorący w użytkowanie. Druk pozwala zawrzeć kontrakt na czas określony lub nieokreślony.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia gruntu polega na tym, że użyczający – właściciel nieruchomości – oddaje do bezpłatnego użytkowania oznaczony grunt biorącemu, który ma prawo korzystać z nieruchomości i czerpać z niej pożytki.

Umowa może obowiązywać przez czas określony lub nieokreślony. Konieczne jest wskazanie w niej przede wszystkim danych stron, oznaczenia nieruchomości i sposobu korzystania ze wskazanego gruntu. 

Umowę użyczenia można wypowiedzieć tylko w określonych przypadkach. Jest to dopuszczalne między innymi wtedy, kiedy użyczający potrzebuje danej rzeczy z powodów, których nie był w stanie przewidzieć, zawierając umowę.

Możliwe jest także wypowiedzenie umowy ze względu na nienależyte wypełnianie swoich obowiązków przez biorącego, np. gdy biorący używa rzeczy niezgodnie z jej przeznaczeniem lub przekazuje rzecz osobom trzecim bez zgody użyczającego. 

Warto pamiętać, że umowa użyczenia gruntu nie przenosi prawa własności. Biorący może poczynić na takim gruncie inwestycje, jeśli kontrakt wyraźnie przewiduje taką możliwość, np. wykorzystanie nieruchomości na cele budowlane. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia gruntu rolnego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia gruntu rolnego - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 147

umowa-uzyczenia-gruntu-rolnego-wzor-przyklad-pdf-doc
Umowa użyczenia gruntu rolnego - wzór
17