Umowa użyczenia gruntu na cele budowlane wzór

17 

Umowa użyczenia może stanowić podstawę oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Jeśli dokument wyraźnie wskazuje na fakt, że użyczający zgadza się na wykorzystanie nieruchomości na cele budowlane, biorący powinien uzyskać pozwolenie na budowę.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać zatem sprawdzony wzór umowy użyczenia gruntu na cele budowlane. Dokument wystarczy pobrać, uzupełnić i wydrukować. Umowa użyczenia nie musi przyjmować formy aktu notarialnego.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia zobowiązuje użyczającego do zezwolenia biorącemu na nieodpłatne użytkowanie oznaczonej rzeczy, na przykład nieruchomości.

Na podstawie umowy użyczenia gruntu biorący może złożyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, a dzięki temu ma on możliwość ubiegania się o wydanie pozwolenia na budowę.

Jednak aby umowa użyczenia gruntu dawała biorącemu możliwość rozpoczęcia inwestycji, konieczne jest określenie w niej celu użyczenia. Umowa musi wskazywać wyraźnie, że użyczający zgadza się na wykorzystanie gruntu na cele budowlane. 

Należy pamiętać, że użyczenie jest nieodpłatne i nie prowadzi do przeniesienia prawa własności na biorącego. Oznacza to, że budynek wzniesiony na użyczonym gruncie nie będzie należał do biorącego-inwestora, lecz do właściciela samego gruntu – czyli do użyczającego.

Aby stać się prawowitym właścicielem takiej nieruchomości, biorący musi zawrzeć z użyczającym umowę kupna sprzedaży. 

Umowa użyczenia gruntu na cele budowlane powinna zawierać dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy, czasu trwania umowy (zwykle umowa bezterminowa), a także wskazanie sposobu użytkowania gruntu – cele budowlane. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia gruntu na cele budowlane wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia gruntu na cele budowlane wzór

Aktualizacja: 2023-05-08

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 162

umowa-uzyczenia-gruntu-na-cele-budowlane-wzor
Umowa użyczenia gruntu na cele budowlane wzór
17