Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór

17 

Umowa użyczenia na tle umowy najmu czy dzierżawy wyróżnia się nieodpłatnością. W ramach takiego stosunku prawnego użyczający przekazuje rzecz do używania innej osobie, nie pobierając za to żadnej opłaty. Umowę tego typu najczęściej zawierają osoby spokrewnione, na przykład rodzice i ich dziecko.

Do jej sporządzenia warto wykorzystać gotowy wzór umowy użyczenia pokoju od rodziców. Dokument będzie przydatny zwłaszcza wtedy, kiedy w danym pokoju biorący planuje prowadzić działalność gospodarczą. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia polega na tym, że użyczający (właściciel) godzi się na bezpłatne używanie danej rzeczy przez inną osobę biorącą do używania, przez czas określony lub nieokreślony.

Umowa użyczenia charakteryzuje się tym, że użyczający nie pobiera opłat za udostępnienie wskazanej rzeczy – nie otrzymuje od biorącego środków w formie czynszu, jak ma to miejsce przy dzierżawie czy najmie. 

Umowę użyczenia mogą zawrzeć zarówno osoby obce, jak i osoby bliskie. Nawet jeśli użyczenie dotyczy rodziców i dziecka, warto udokumentować taki stosunek prawny za pomocą odpowiedniej umowy – zwłaszcza w przypadku, kiedy w użyczonym pokoju prowadzona będzie działalność gospodarcza.

W ramach użyczenia biorący ponosi koszty utrzymania nieruchomości, takie jak opłaty za media. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, koszty te można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Konieczne jest jednak udokumentowanie faktu ich ponoszenia.

Właśnie w tym celu najczęściej zawierana jest umowa użyczenia pokoju od rodziców.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór

Aktualizacja: 2023-05-06

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 132

umowa-uzyczenia-pokoju-od-rodzicow-wzor
Umowa użyczenia pokoju od rodziców wzór
17