Wzór umowy użyczenia lokalu

17 

W ramach umowy użyczenia użyczający zezwala biorącemu na nieodpłatne korzystanie z oznaczonego przedmiotu. Użyczenie może dotyczyć między innymi nieruchomości, w tym lokalu. Umowa użyczenia nie musi przyjmować formy aktu notarialnego, ponieważ nie skutkuje przeniesieniem prawa własności.

Do jej przygotowania można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia lokalu, który wystarczy pobrać i uzupełnić odpowiednimi informacjami, dotyczącymi danych stron czy przedmiotu użyczenia.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Użyczenie to nieodpłatne przekazanie oznaczonej rzeczy innej osobie do użytkowania. Od darowizny użyczenie różni się tym, że nie prowadzi do przeniesienia prawa własności. Natomiast od dzierżawy czy najmu odróżnia je nieodpłatny charakter.

Umowa użyczenia może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony. Natomiast przedmiotem użyczenia może być zarówno ruchomość, jak i nieruchomość. Umowa użyczenia lokalu nie musi przyjmować jednak formy aktu notarialnego. 

W umowie użyczenia lokalu należy wskazać dane stron, czas trwania umowy, przedmiot umowy, prawa i obowiązki stron, a także warunki korzystania z przedmiotu użyczenia.

Użyczający może na przykład zakazać biorącemu przekazywania lokalu osobie trzeciej. Ma też prawo żądać zwrotu lokalu w przypadku, kiedy biorący używa go niezgodnie z przeznaczeniem czy warunkami umowy. 

Przy umowie użyczenia istotny jest także stan techniczny przedmiotu użyczenia, ponieważ przedmiot ten podlega zwrotowi po zakończeniu stosunku najmu. Lokal zwracany użyczającemu powinien być w stanie niepogorszonym, dlatego warto uwzględnić w umowie opis jego stanu technicznego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy użyczenia lokalu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia lokalu

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-uzyczenia-lokalu
Wzór umowy użyczenia lokalu
17