17 zł
W ramach umowy użyczenia lokalu użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu na korzystanie z jego nieruchomości w określony sposób – nieodpłatnie. Taką umowę można zawrzeć z osobą fizyczną, a także z organizacją, na przykład ze stowarzyszeniem.
Chociaż umowa będzie ważna nawet w przypadku zawarcia jej w formie ustnej, to dla celów dowodowych warto dopilnować zawarcia umowy na piśmie. Do jej przygotowania strony mogą wykorzystać wzór umowy użyczenia lokalu dla stowarzyszenia.
Umowa użyczenia lokalu zobowiązuje użyczającego do bezpłatnego zezwolenia biorącemu na użytkowanie danej nieruchomości przez czas określony lub nieokreślony. Użyczający określa, na jakich zasadach biorący może korzystać z jego lokalu, ale nie otrzymuje z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.
Umowę użyczenia można zawrzeć z osobą fizyczną, z osobą prawną czy z organizacją, jaką jest stowarzyszenie. W każdym przypadku warto dopilnować sporządzenia jej na piśmie, aby skutecznie zabezpieczyć interesy obu stron.
Co ważne, w umowie użyczenia lokalu dla stowarzyszenia należy precyzyjnie określić przedmiot takiej umowy i sposób, w jaki biorący ma korzystać z lokalu.
Biorący powinien bowiem użytkować rzecz zgodnie z jej przeznaczeniem i zgodnie z umową, a jeśli stowarzyszenie korzysta z lokalu zgodnie ze swoimi celami statutowymi, to nie musi płacić podatku dochodowego w związku z zawarciem umowy użyczenia lokalu – w innym przypadku byłoby to traktowane jako przychód.
Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia lokalu dla Stowarzyszenia
Aktualizacja: 2023-08-12
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 125
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.