Nieodpłatne użyczenie lokalu członkowi rodziny WZÓR

17 

Użyczenie charakteryzuje się brakiem odpłatności. W ramach umowy użyczenia lokalu użyczający zezwala biorącemu na bezpłatne korzystanie z jego rzeczy przez czas określony lub nieokreślony. Biorącym w umowie użyczenia może być zarówno osoba obca, jak i spokrewniona z użyczającym.

W obu przypadkach warto sporządzić jednak umowę użyczenia w formie pisemnej, dla celów dowodowych. Do jej przygotowania można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy nieodpłatnego użyczenia lokalu członkowi rodziny. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zawierając umowę użyczenia, użyczający – zwykle właściciel lokalu – zezwala na nieodpłatne korzystanie z niego biorącemu przez czas określony lub nieokreślony.

Po zakończeniu umowy, biorący musi zwrócić przedmiot użyczenia w stanie niepogorszonym, a to oznacza, że powinien korzystać z niego zgodnie z przeznaczeniem i postanowieniami umowy. Biorącym może być osoba obca lub osoba bliska użyczającego. W obu przypadkach warto sporządzić umowę użyczenia na piśmie, na wypadek ewentualnych sporów. 

Umowa nieodpłatnego użyczenia lokalu członkowi rodziny będzie szczególnie istotna w przypadku, kiedy nieruchomość ma służyć na cel prowadzenia działalności gospodarczej.

Aby prowadzić działalność w użyczonym lokalu, przedsiębiorca musi dysponować bowiem tytułem prawnym do nieruchomości. Takim tytułem może być umowa użyczenia. 

W treści umowy nieodpłatnego użyczenia lokalu członkowi rodziny należy uwzględnić dane stron wraz ze wskazaniem stopnia pokrewieństwa, a także dane przedmiotu umowy, oznaczenie czasu trwania umowy oraz warunków korzystania z lokalu, w tym wskazanie, jakie koszty jego utrzymania ponosi biorący.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Nieodpłatne użyczenie lokalu członkowi rodziny WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Nieodpłatne użyczenie lokalu członkowi rodziny WZÓR

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

nieodplatne-uzyczenie-lokalu-czlonkowi-rodziny-wzor
Nieodpłatne użyczenie lokalu członkowi rodziny WZÓR
17