Wzór umowy użyczenia licencji transportowej

17 

Umowa użyczenia licencji transportowej, inaczej umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, to kontrakt, na podstawie którego firma transportowa zatrudnia zarządzającego transportem.

Z rozwiązania tego typu może skorzystać jedynie mikroprzedsiębiorca. Do przygotowania umowy użyczenia warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy użyczenia licencji transportowej, który zgodnie z przepisami nie nosi znamion umowy o pracę. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa użyczenia licencji transportowej jest tym samym, co umowa zlecenie dla zarządzającego transportem. Firma transportowa może bowiem prowadzić swoją działalność, nie posiadając własnego certyfikatu kompetencji zawodowych, jeśli zatrudnia zarządzającego transportem, czyli przedsiębiorcę, który dysponuje licencją transportową. 

Z opcji użyczenia licencji transportowej może skorzystać jedynie mikroprzedsiębiorca. Mikroprzedsiębiorcą jest natomiast przedsiębiorca, który zatrudnia mniej niż 10 pracowników oraz osiąga roczne obroty netto do 2 mln euro. 

W ramach umowy użyczenia licencji transportowej zarządzający transportem powinien zajmować się sprawami firmy transportowej w sposób ciągły i rzeczywisty, między innymi poprzez przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji przewozowej czy kontrolowanie stanu technicznego floty pojazdów.

Warto pamiętać, że umowa dla zarządzającego transportem nie może być umową o pracę. Taką osobę firma może zatrudnić na podstawie umowy cywilnoprawnej – umowy zlecenia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy użyczenia licencji transportowej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy użyczenia licencji transportowej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

wzor-umowy-uzyczenia-licencji-transportowej
Wzór umowy użyczenia licencji transportowej
17