Umowa licencji na znak towarowy i know-how – wzór

17 

Umowa licencji na znak towarowy i know-how uprawnia licencjobiorcę do korzystania z zastrzeżonego znaku towarowego, a także z wiedzy o charakterze poufnym. Z umową tego typu mamy do czynienia w przypadku franczyzy.

Zawarcie umowy nie prowadzi do utraty praw majątkowych przez licencjodawcę, a jedynie do uprawnienia licencjobiorcy do korzystania z określonych zasobów licencjodawcy. Do przygotowania takiego kontraktu warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór, który zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Znak towarowy i know-how, czyli specjalistyczna, poufna wiedza, mogą być użytkowane na podstawie licencji. Umowa licencji sprawia, że licencjobiorca ma prawo korzystać z zasobów licencjodawcy na określonym polu eksploatacji, czyli w ograniczonym zakresie.

Umowa licencji na znak towarowy i know-kow powinna zawierać między innymi oznaczenie stron, określenie wysokości wynagrodzenia za licencję, określenie sposobu korzystania z licencji, czyli miejsce, zakres i czas korzystania ze znaku towarowego i know-how.

Warto pamiętać, że umowa licencji może być licencją wyłączną i niewyłączną. Umowa licencji wyłącznej zastrzega wyłączność do korzystania z danego utworu w określony sposób, a umowa licencji niewyłącznej nie posiada takiego zastrzeżenia – licencji można udzielić wtedy wielu osobom na tym samym polu eksploatacji.

W umowie licencji na know-how konieczne jest też ustalenie wynagrodzenia dla licencjodawcy. Wynagrodzenie to może być ryczałtowe, okresowe lub okresowe-proporcjonalne (do efektów zastosowania uzyskanej wiedzy).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa licencji na znak towarowy i know-how – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa licencji na znak towarowy i know-how - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-licencji-na-znak-towarowy-i-know-how-wzor
Umowa licencji na znak towarowy i know-how - wzór
17