Umowa na remont dachu – wzór

17 

Zlecając remont dachu, warto podpisać w wykonawcą umowę, która będzie pochodną umowy o dzieło. Posiadając taki kontrakt, inwestorowi o wiele łatwiej jest dochodzić swoich praw i zgłaszać ewentualne reklamacje, np. na przeciekający dach.

Pismo można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór umowy na remont dachu. Prezentowany druk zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne, jest kompletny i gotowy do wypełnienia od razu po pobraniu. Można uzupełnić go przed lub po wydruku. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Remont dachu jest poważną inwestycją, dlatego umowę z firmą budowlaną warto zawrzeć w formie pisemnej dla celów dowodowych. Umowa na remont dachu jest pochodną umowy o dzieło, a dokładniej umowy o roboty budowlane. Określa prawa i obowiązki stron, a także wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy czy termin realizacji prac.

Zasady współpracy między inwestorem a wykonawcą opisują przepisy kodeksu cywilnego, mówiące między innymi o tym, że wykonawca musi realizować prace zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, przepisami i projektem budowlanym. 

W umowie na remont dachu strony mogą doprecyzować swoje prawa i obowiązki. Powinny też szczegółowo określić harmonogram prac i sposób wypłacania wynagrodzenia dla wykonawcy – często odbywa się to w kilku transzach po realizacji określonego etapu budowy. 

Umowa powinna wskazywać warunki wypowiedzenia i odstąpienia od kontraktu, a także sposób naliczania ewentualnych kar umownych i zgłaszania wykrytych usterek. Firma wykonująca remont dachu za wykonane prace odpowiada z tytułu rękojmi (2 lata).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na remont dachu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa na remont dachu - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 135

umowa-na-remont-dachu-wzor
Umowa na remont dachu - wzór
17