Umowa na prace dekarskie – wzór

17 

Umowa na prace dekarskie może dotyczyć wykonania, remontu czy naprawy dachu. Kontrakt tego typu bazuje na umowie o roboty budowlane, ponieważ wymaga wykonania dzieła zgodnego z projektem, zasadami wiedzy technicznej i przepisami.

Do przygotowania umowy, która dobrze chroni interesy obu stron warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór. Wzór umowy na prace dekarskie jest uniwersalny, zawiera wszystkie wymagane elementy formalne i ułatwia prawidłowe wypełnienie kontraktu.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa z dekarzem często zawierana jest w formie ustnej, ale taki sposób uregulowania praw i obowiązków inwestora i wykonawcy nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Pisemna umowa na prace dekarskie pełni rolę dowodową i może stanowić podstawę ewentualnej reklamacji. Umowa o remont, wykonanie czy naprawę dachu to pochodna umowy o dzieło, a dokładniej umowy o roboty budowlane.

W ramach takiej umowy wykonawca ma obowiązek zrealizować zlecenie zgodnie z przepisami prawa budowlanego, zgodnie z projektem i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, a inwestor musi odebrać dzieło i zapłacić za nie ustaloną kwotę wynagrodzenia. 

W umowie z dekarzem należy ustalić między innymi termin rozpoczęcia i zakończenia prac, wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy wraz z terminem i sposobem płatności, a także zasady naliczania ewentualnych kar umownych czy warunki wypowiedzenia umowy.

Umowa może określać również zasady zgłaszania i rozpatrywania reklamacji z tytułu rękojmi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na prace dekarskie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa na prace dekarskie - wzór

Aktualizacja: 2023-08-11

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 135

umowa-na-prace-dekarskie-wzor
Umowa na prace dekarskie - wzór
17