Wzór umowy o roboty budowlane

17 

Umowa o roboty budowlane to jedna z umów nazwanych i ściśle regulowanych przez przepisy kodeksu cywilnego. Chociaż jest pochodną umowy o dzieło, zawiera znacznie więcej zapisów, odnoszących się przede wszystkim do praw i obowiązków stron.

Aby skutecznie zabezpieczyć interes inwestora i wykonawcy, do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać sprawdzony wzór – wzór umowy o roboty budowlane. Dokument będzie przydatny przy budowie domu jednorodzinnego, ale również przy innych inwestycjach budowlanych.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa o roboty budowlane zawierana jest przez wykonawcę i inwestora na zasadach określonych w przepisach kodeksu cywilnego. Jest to szczególny rodzaj umowy o dzieło, precyzyjnie określający, jakie prawa i jakie obowiązki mają oba podmioty.

Zgodnie z przepisami, w ramach umowy o roboty budowlane wykonawca musi wykonać dzieło zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zgodnie z projektem i zgodnie z przepisami, w tym zgodnie z warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę.

Tymczasem inwestor musi przekazać wykonawcy projekt budowlany, odebrać obiekt i uiścić za niego ustalone wynagrodzenie.

W umowie o roboty budowlane określa się między innymi przedmiot i cel zawarcia umowy, wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy, termin rozpoczęcia i zakończenia prac, a także sposób wypłacania wynagrodzenia – często ratalny, zgodnie z harmonogramem prac.

Umowa o roboty budowlane może zawierać zapisy mówiące o karach umownych za nieprawidłowe czy nieterminowe wykonywanie robót. Powinna przewidywać także okoliczności, które uprawniają strony do jej wypowiedzenia. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy o roboty budowlane”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy o roboty budowlane

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-o-roboty-budowlane
Wzór umowy o roboty budowlane
17