Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór

17 

Umowa przedwstępna zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej. Zawarcie takiej umowy z firmą budowlaną pozwala upewnić się, że fachowcy uwzględnią inwestycję w swoim harmonogramie. Umowę tego typu warto sporządzić na podstawie sprawdzonego wzoru.

Nasz profesjonalny wzór umowy przedwstępnej o roboty budowlane doskonale zabezpiecza interesy stron i pozwala żądać zawarcia umowy przyrzeczonej nawet wbrew woli drugiego podmiotu. Druk wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować w dwóch egzemplarzach. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

W branży budowlanej istnieje wiele polecanych, doświadczonych firm, które zawierają umowy z inwestorami z dużym wyprzedzeniem. Aby zarezerwować “termin” w takiej firmie, konieczne jest zawarcie odpowiedniej umowy.

Umowa przedwstępna pozwala ustalić nie tylko termin zawarcia umowy przyrzeczonej, ale również ważne warunki współpracy, takie jak wysokość wynagrodzenia dla firmy budowlanej. 

Warto pamiętać, że umowa o roboty budowlane jest umową ściśle uregulowaną przez kodeks cywilny. Jej zawarcie zobowiązuje inwestora między innymi do odbioru budynku i zapłaty ustalonego wynagrodzenia, a wykonawcę do realizacji prac zgodnie z projektem, z przepisami i zasadami wiedzy technicznej.

Umowa przedwstępna o roboty budowlane odnosi się do tych kwestii, ponieważ zawiera istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. Dzięki temu strony mogą dochodzić zawarcia takiej umowy na drodze sądowej.

Umowa uprawnia podmioty również do żądania zapłaty odszkodowania za straty poniesione z powodu niezawarcia umowy przyrzeczonej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

umowa-przedwstepna-o-roboty-budowlane-wzor
Umowa przedwstępna o roboty budowlane wzór
17