Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem WZÓR

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania często zawierana jest po to, aby zarezerwować daną ofertę nieruchomości na czas ubiegania się o kredyt lub weryfikowania jej stanu prawnego.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem, który dodatkowo zabezpiecza wykonanie umowy.

Druk uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne i jego gotowy do wypełnienia od razu po pobraniu. Odpowiednio sporządzona umowa pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej nawet wbrew woli drugiego podmiotu.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości zobowiązuje kupującego i sprzedającego do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, czyli umowy kupna sprzedaży.

Dokument zawiera istotne postanowienia dotyczące transakcji, takie jak cena sprzedaży czy planowany termin zawarcia umowy docelowej. Jeśli umowa przedwstępna nie wskazuje takiego terminu, to strona uprawniona może żądać zawarcia umowy przyrzeczonej w ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia kontraktu. 

Przedwstępna umowa uprawnia strony do żądania zapłaty odszkodowania (za straty poniesione z powodu niezawarcia umowy przyrzeczonej) oraz do zawarcia umowy docelowej na drodze sądowej, nawet wbrew woli drugiego podmiotu. Sama umowa nie wiąże się jednak z przeniesieniem prawa własności.

Jeśli umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania została zabezpieczona zadatkiem, to należy wiedzieć, że środki te pozostaną przy sprzedającym, jeśli kupujący wycofa się z umowy lub będą podlegały obowiązkowi zwrotu (w kwocie dwukrotnie wyższej), jeśli to sprzedający nie wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem WZÓR

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-przedwstepnej-umowy-sprzedazy-mieszkania-z-zadatkiem-wzor
Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zadatkiem WZÓR
17