17 zł
Samozatrudnienie kierowcy polega na podjęciu z nim współpracy na zasadach B2B. Kierowca prowadzący własną działalność gospodarczą może zawierać z innymi firmami umowy zlecenie, w ten sposób kontrolując ilość pracy i swoje zarobki. Samozatrudnienie jest jednak nieco ryzykowne – należy uważać, aby umowa zawarta z kierowcą nie nosiła znamion umowy o pracę.
Do przygotowania umowy samozatrudnienia warto wykorzystać więc sprawdzony wzór umowy samozatrudnienie kierowcy. Druk wystarczy bowiem uzupełnić i podpisać.
Samozatrudniony kierowca może zarabiać więcej na własnych zasadach, czyli wybierając, jakie zlecenia chce realizować, rezygnując z kursów nieopłacalnych. Aby taka forma zatrudnienia była dla niego korzystna, musi jednak aktywnie poszukiwać zleceń.
Poza tym należy pamiętać, że kierowcę prowadzącego własną działalność gospodarczą nadal obowiązują przepisy, między innymi te dotyczące czasu pracy i wymaganych przerw na postój.
W umowie z samozatrudnionym kierowcą nie można ujmować zapisów charakterystycznych dla umowy o pracę. Ta przewiduje natomiast pracę w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, pod jego nadzorem oraz na jego odpowiedzialność.
Umowa nie może przenosić odpowiedzialności z przyjmującego zlecenie na zlecającego. Wolno jest określić w niej na przykład termin dostawy, ale nie przebieg trasy czy dokładne godziny pracy.
Poza tym, jak większość umów zlecenia, również umowa samozatrudnienia kierowcy powinna wskazywać między innymi dane stron czy wysokość wynagrodzenia dla przyjmującego zlecenie.
Tytuł dokumentu: Wzór umowy - Samozatrudnienie Kierowcy
Aktualizacja: 2023-08-12
Ilość stron: 2
Format pliku: .DOC
Pobrań: 140
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.