Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD

17 

Umowa przedwstępna pełni rolę rezerwacji, zabezpieczając interesy stron, ale też zobowiązując je do zawarcia umowy przyrzeczonej na określonych warunkach. W przypadku działek ROD umowa przedwstępna będzie dotyczyła sprzedaży prawa do użytkowania działki.

Osoba zainteresowana nabyciem ogródka działkowego, może zawrzeć umowę przedwstępną po to, aby zarezerwować dla siebie prawo do korzystania z niego w przyszłości. Do przygotowania odpowiedniego dokumentu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna sprzedaży zobowiązuje strony do zawarcia umowy przyrzeczonej. W przypadku umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD będzie to umowa kupna sprzedaży praw do użytkowania danego ogródka działkowego.

Działkowcy nie dysponują bowiem prawem własności do działek, które użytkują. Ostateczną decyzję w ramach transakcji podejmuje jednak zarząd ROD, który zatwierdza umowę lub odrzuca ją. 

W umowie przedwstępnej sprzedaży działki muszą pojawić się wszystkie ważne informacje na temat planowanej umowy sprzedaży, takie jak dane stron, oznaczenie działki, cena sprzedaży czy termin planowanej transakcji.

Jeśli termin zawarcia umowy przyrzeczonej nie zostanie określony, strony mogą żądać zawarcia takiej umowy w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy przedwstępnej. 

Umowę przedwstępną sprzedaży działki zawiera się w przypadku, kiedy strony z różnych powodów nie są w stanie zawrzeć w danym momencie umowy docelowej.

Ponieważ działki ROD nie podlegają dziedziczeniu, wiele takich umów zawieranych jest z działkowcami w podeszłym wieku, którzy nie planują już dalej użytkować swojego ogródka działkowego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-przedwstepna-sprzedazy-dzialki-w-rod-pdf-doc-przyklad
Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD
17