Umowa prowizyjna – wzór

17 

Umowa prowizyjna to popularne rozwiązanie w handlu. Zawarcie takiej umowy wiąże się z naliczeniem wynagrodzenia dla pracownika na podstawie osiąganych przez niego wyników. Podstawą naliczenia wynagrodzenia może być na przykład ilość zawartych z klientami umów.

Do przygotowania umowy prowizyjnej warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór – wzór umowy prowizyjnej, który wystarczy pobrać i wydrukować. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Powinien zostać podpisany przez pracownika i pracodawcę lub przez zleceniodawcę i zleceniobiorcę.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zawarcie umowy prowizyjnej prowadzi do tego, że wynagrodzenie pracownika naliczane jest w oparciu o osiągane przez niego wyniki. W różnych branżach takimi wynikami mogą być między innymi liczba pozyskanych klientów, ilość podpisanych umów czy wyniki sprzedażowe.

Prowizję w ramach umowy z pracownikiem nalicza się na podstawie ustalonej stopy procentowej. Wynagrodzenie dla pracownika może składać się z samej prowizji lub z płacy zasadniczej, czyli podstawy, oraz prowizji.

W przypadku umowy o pracę pracownik nie może zarabiać mniej niż pensja minimalna, jeśli pracuje 40 godzin w tygodniu. Oznacza to, że przy zawarciu umowy prowizyjnej strony nadal obowiązują przepisy kodeksu pracy.

W przypadku umowy zlecenia, uzyskana prowizja pracownika może stanowić dodatek lub podstawę zarobków. Jeśli umowa zawiera tylko zapis o wynagrodzeniu prowizyjnym, pracodawca nie musi wyrównywać pensji.

Jeżeli jednak umowa zawiera informacje o stawce godzinowej, a wynagrodzenie prowizyjne stanowi składową zarobków, to pracodawca zobowiązany jest wyrównać je do stawki godzinowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa prowizyjna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa prowizyjna - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 127

umowa-prowizyjna-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa prowizyjna - wzór
17