Umowa rezerwacyjna nieruchomości – wzór

17 

Rezerwacja nieruchomości jest sposobem na czasowe wyłączenie oferty ze sprzedaży. Aby zarezerwować konkretną ofertę sprzedaży nieruchomości, należy zawrzeć odpowiednią umowę ze sprzedającym.

Dokument można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór umowy rezerwacyjnej nieruchomości. Opracowany przez nas druk zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne. Wystarczy więc pobrać go i wypełnić, a następnie wydrukować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach do podpisu. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna może dotyczyć różnych ofert sprzedaży czy najmu, w tym także nieruchomości. Nie ma obowiązku zawierania jej w formie aktu notarialnego, ponieważ rezerwacja nie prowadzi do przeniesienia prawa własności.

Umowa rezerwacyjna nie jest też umową przedwstępną, choć może zawierać jej elementy (umowa rezerwacyjna z elementami umowy przedwstępnej). W przeciwieństwie do tej drugiej, umowa rezerwacyjna nie pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej na drodze sądowej. 

W ramach umowy rezerwacyjnej strony uzgadniają, że oferta sprzedaży danej nieruchomości zostanie wyłączona na określony czas. Do upływu wskazanego terminu sprzedawca nie powinien zbywać nieruchomości na rzecz innej osoby. Z kolei potencjalny nabywca może wykorzystać ten czas, na przykład na złożenie wniosku o kredyt. 

Jeśli stronom zależy na dodatkowym zabezpieczeniu wykonania umowy rezerwacyjnej, mogą umówić się na zapłatę zadatku. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, kiedy kupujący wycofa się z zamiaru zakupu, ale wraca do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, kiedy to sprzedawca nie zrealizuje swojego zobowiązania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna nieruchomości - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-rezerwacyjna-nieruchomosci-wzor
Umowa rezerwacyjna nieruchomości - wzór
17