Umowa rezerwacyjna działki – wzór

17 

Zakup działki to duży wydatek, dlatego przed zawarciem takiej transakcji należy dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości i porównać oferty dostępne na rynku. Aby w tym czasie nikt inny nie kupił danej działki, ze sprzedającym można zawrzeć umowę rezerwacyjną.

Dokument najłatwiej jest przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej działki. Druk uwzględnia już wszystkie wymagane elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać go, uzupełnić i wydrukować.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Rezerwacja działki przed jej zakupem to rozwiązanie, z którego kupujący korzysta najczęściej, aby porównać oferty, sprawdzić stan prawny nieruchomości czy zgromadzić środki na zakup. Umowa rezerwacyjna nie zobowiązuje stron do zawarcia umowy docelowej i nie przenosi prawa własności. Może przyjmować więc zwykłą formę pisemną. 

W umowie rezerwacyjnej działki strony określają czas trwania rezerwacji, czyli termin do którego sprzedający nie powinien zbywać nieruchomości na rzecz innej osoby. Poza tym dokument nie może zawierać wielu informacji na temat umowy docelowej.

Jeśli umowa uwzględnia szczegóły planowanej transakcji, jest traktowana jako umowa przedwstępna. Jej zawarcia można zaś dochodzić przed sądem nawet wbrew woli jednej ze stron. 

W celu dodatkowego zabezpieczenia wykonania umowy rezerwacyjnej, strony mogą uwzględnić w niej opłatę rezerwacyjną, najlepiej w formie zadatku. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, kiedy nabywca rezygnuje z zakupu lub wraca do kupującego – w kwocie dwukrotnie wyższej – kiedy to sprzedający zmienia zdanie i nie dotrzymuje postanowień umowy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna działki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna działki - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 149

umowa-rezerwacyjna-dzialki-wzor
Umowa rezerwacyjna działki - wzór
17