Umowa rezerwacyjna mieszkania – Rynek wtórny – wzór

17 

Na rynku wtórnym można znaleźć wiele ciekawych ofert sprzedaży nieruchomości. W przypadku, kiedy potencjalny nabywca chce zarezerwować jedną z nich, może podpisać ze sprzedającym umowę rezerwacyjną. Dokument najłatwiej jest sporządzić w oparciu o sprawdzony, gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej na rynek wtórny.

Druk zawiera wszystkie istotne elementy formalne, takie jak oznaczenie nieruchomości czy dane stron. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Rezerwacja mieszkania na rynku wtórnym za pomocą umowy rezerwacyjnej to popularne rozwiązanie. Podpisanie takiego kontraktu nie wiąże stron w zakresie obowiązku zawarcia umowy przyrzeczonej, czyli umowy kupna sprzedaży. Umowa zobowiązuje jednak sprzedawcę do czasowego wyłączenie oferty sprzedaży.

Dopóki rezerwacja obowiązuje, sprzedający nie powinien zbyć nieruchomości na rzecz innej osoby. Czas obowiązywania umowy kupujący może wykorzystać natomiast po to, aby złożyć wniosek o kredyt, sprawdzić stan prawny nieruchomości czy porównać wszystkie oferty dostępne na rynku.

Umowa rezerwacyjna mieszkania nie powinna zawierać istotnych informacji na temat przyszłej transakcji kupna sprzedaży. Jeśli uwzględnia takie dane jak planowany termin zawarcia umowy przyrzeczonej, to jest już traktowana jako umowa przedwstępna. 

Strony mogą jednak dodatkowo zabezpieczyć wykonanie umowy rezerwacyjnej za pomocą zaliczki czy zadatku. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, jeśli kupujący wycofa się z zamiaru dokonania zakupu. Kiedy zaś to sprzedający nie dochowa postanowień umowy rezerwacyjnej, będzie zmuszony oddać kupującemu zadatek w kwocie dwukrotnie wyższej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna mieszkania – Rynek wtórny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna mieszkania - Rynek wtórny - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 178

umowa-rezerwacyjna-mieszkania-rynek-wtorny-wzor
Umowa rezerwacyjna mieszkania - Rynek wtórny - wzór
17