Wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania na Rynek wtórny wzór

17 

Jeśli strony nie są w stanie zawrzeć w danym momencie umowy kupna sprzedaży, mogą podpisać umowę rezerwacyjną mieszkania i zyskać w ten sposób czas, na przykład, na złożenie wniosku o kredyt czy na porównanie wszystkich dostępnych ofert.

W ramach rezerwacji sprzedający powinien wyłączyć swoją ofertę ze sprzedaży ogólnej, rezerwując ją na rzecz potencjalnego nabywcy. Do przygotowania takiej umowy rezerwacji mieszkania warto wykorzystać sprawdzony wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania na rynek wtórny. Wystarczy pobrać go i wydrukować.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Rezerwacja mieszkania na rynku wtórnym to popularne rozwiązanie. Zawarcie umowy rezerwacyjnej zobowiązuje sprzedającego do krótkotrwałego ograniczenia dostępności oferty sprzedaży mieszkania na rzecz kupującego.

W tym czasie potencjalny nabywca może złożyć wniosek o kredyt, sprawdzić stan prawny nieruchomości lub po prostu porównać daną ofertę z innymi bez pośpiechu i obaw o utratę możliwości zakupu atrakcyjnej nieruchomości. 

W umowie rezerwacyjnej mieszkania na rynek wtórny powinny pojawić się takie informacje jak dane stron, dane przedmiotu umowy czy czas trwania rezerwacji.

Dokument nie może zawierać natomiast istotnych postanowień umowy przyrzeczonej, ponieważ wtedy będzie traktowany jak umowa przedwstępna, a taka umowa uprawnia strony do żądania zawarcia umowy docelowej. 

Umowę rezerwacyjną mieszkania można zabezpieczyć dodatkowo za pomocą opłaty rezerwacyjnej: zaliczki lub zadatku. Warto pamiętać przy tym, że zadatek pozostaje przy sprzedającym, jeśli kupujący wycofa się z zamiaru sfinalizowania transakcji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania na Rynek wtórny wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania na Rynek wtórny wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 131

wzor-umowy-rezerwacyjnej-mieszkania-na-rynek-wtorny-wzor
Wzór umowy rezerwacyjnej mieszkania na Rynek wtórny wzór
17