Umowa rezerwacyjna domu – wzór

17 

Zakup nieruchomości warto dokładnie przemyśleć oraz poprzedzić sprawdzeniem jej stanu prawnego. Aby w tym czasie nikt inny nie ubiegł potencjalnego nabywcy w zakupie konkretnego domu, może on zawrzeć ze sprzedającym umowę rezerwacyjną.

Dokument najlepiej przygotować w oparciu o profesjonalnie opracowany wzór umowy rezerwacyjnej domu. Druk zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne i jest gotowy do uzupełnienia natychmiast po pobraniu. Można wypełnić go przed lub po wydrukowaniu w dwóch egzemplarzach.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Zawarcie umowy rezerwacyjnej wiąże się z czasowym wyłączeniem oferty sprzedaży z rynku. Jeśli sprzedający podpisze umowę rezerwacyjną, nie powinien zbywać nieruchomości na rzecz osób trzecich przez określony czas.

Kupujący decyduje się na zawarcie umowy rezerwacyjnej w przypadku, kiedy nie jest pewny, czy dana nieruchomość spełnia jego wymagania oraz w sytuacji, gdy z różnych powodów nie może zawrzeć w danym momencie umowy docelowej, np. potrzebuje kredytu. 

Umowa rezerwacyjna domu jest korzystna dla obu stron. Dzięki niej sprzedawca nie musi szukać nabywcy, a kupujący zabezpiecza ofertę przed sprzedażą na czas potrzebny mu w celu ubiegania się o kredyt czy sprawdzania stanu prawnego nieruchomości.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się umowa rezerwacyjna z zadatkiem, który w roli opłaty rezerwacyjnej, skuteczniej zabezpiecza wykonanie umowy.

Warto pamiętać, że umowa rezerwacyjna domu nie jest tym samym, co umowa przedwstępna. Umowa przedwstępna pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna domu - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 144

umowa-rezerwacyjna-domu-wzor
Umowa rezerwacyjna domu - wzór
17