Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna jest wykorzystywana w momencie, kiedy z różnych przyczyn nie można zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej – tutaj kupna sprzedaży. Taki rodzaj umowy pozwala zarezerwować także ofertę sprzedaży nieruchomości.

Jeśli chcesz zarezerwować dla siebie mieszkanie, wykorzystaj gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania. Druk uwzględnia wszystkie wymagane elementy formalne, dlatego wystarczy pobrać go i wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna sprawia, że oferta sprzedaży nieruchomości zostaje czasowo wyłączona. Dzięki takiemu rozwiązaniu potencjalny nabywca zyskuje czas na porównanie ofert czy też na zdobycie odpowiednich środków finansowych.

Umowa rezerwacyjna obowiązuje przez określony czas. Po upływie wskazanego w niej terminu, oferta sprzedaży wraca na rynek – jest dostępna dla wszystkich potencjalnych nabywców.

Zawarcie umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania nie wiąże się z przeniesieniem prawa własności nieruchomości. Nie zobowiązuje również stron do zawarcia umowy docelowej – jeśli umowa rezerwacyjna nie zawiera elementów umowy przedwstępnej, nie można dochodzić jej zawarcia przed sądem. 

Jeśli kupujący jest pewny swojej decyzji odnośnie zakupu, może dodatkowo zabezpieczyć umowę rezerwacyjną zadatkiem. Takie środki zaliczane są do ceny całkowitej, kiedy dochodzi do transakcji kupna sprzedaży. W przypadku, gdy do zawarcia umowy nie dojdzie z winy sprzedającego, wracają do nabywcy w kwocie dwukrotnie wyższej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

umowa-rezerwacyjna-kupna-mieszkania-wzor
Umowa rezerwacyjna kupna mieszkania - wzór
17