Wzór umowy rezerwacyjnej lokalu – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna lokalu może dotyczyć jego nabycia lub najmu. Zawarcie takiej umowy zobowiązuje właściciela nieruchomości do krótkotrwałego zarezerwowania oferty na rzecz potencjalnego nabywcy lub najemcy.

Do przygotowania takiej umowy można wykorzystać sprawdzony wzór umowy rezerwacyjnej lokalu, który wystarczy pobrać i wypełnić odpowiednimi informacjami. Wzór nie uwzględnia istotnych postanowień umowy przyrzeczonej – jest czystą umową rezerwacyjną lokalu, bez elementów umowy przedwstępnej.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna lokalu jest zawierana przez kupującego i sprzedającego w sytuacji, kiedy strony nie są w stanie zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej. Rezerwacja może dotyczyć zarówno zakupu, jak i najmu.

W ramach takiej umowy właściciel lokalu zobowiązuje się czasowo wyłączyć ofertę najmu/sprzedaży, dzięki czemu kupujący zyskuje czas na złożenie wniosku o kredyt czy na sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości. 

Umowę rezerwacyjną należy odróżniać od umowy przedwstępnej, która zobowiązuje strony do zawarcia umowy przyrzeczonej. Warto wiedzieć, że istnieje także umowa rezerwacyjna z elementami umowy przedwstępnej, takimi jak określenie ceny sprzedaży czy terminu planowanej transakcji. 

Jeśli umowa rezerwacyjna lokalu nie przewiduje żadnych kar umownych i innych negatywnych konsekwencji jej niewykonania, strony mogą odstąpić od umowy w dowolnym czasie i żadna z nich nie ma prawa domagać się zawarcia umowy przyrzeczonej.

Można jednak zabezpieczyć wykonanie umowy docelowej za pomocą opłaty rezerwacyjnej, takiej jak zadatek.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy rezerwacyjnej lokalu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy rezerwacyjnej lokalu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-rezerwacyjnej-lokalu-wzor-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy rezerwacyjnej lokalu - wzór
17