Wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

17 

Umowa sprzedaży udziałów w spółce musi zostać sporządzona co najmniej w zwykłej formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Z umowy powinno wynikać, że sprzedający zobowiązuje się przenieść własność udziałów na kupującego, a ten zapłacić za nie ustaloną cenę.

Pismo tego typu jest jednak o wiele bardziej skomplikowane, dlatego warto przygotować je w oparciu o sprawdzony wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o. Dokument wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Skład osobowy spółki z o.o. może się zmieniać. Nowi udziałowcy mogą wstępować do spółki, natomiast zbycie udziałów w spółce wiąże się z rezygnacją członka spółki.

Aby można było sprzedać udziały, konieczne jest zarejestrowanie spółki w KRS. Co więcej, sprzedaż może dotyczyć tylko udziałów reprezentujących zarejestrowany kapitał zakładowy. 

Możliwość zbycia udziałów w spółce może zostać wyłączona lub ograniczona przez treść umowy spółki. Zgodnie z przepisami, na sprzedaż udziałów spółki zgodę musi wyrazić na piśmie jej zarząd.

Umowa spółki może wprowadzać także prawo pierwokupu przez wspólników lub czasowy zakaz zbywania udziałów. Przed sporządzeniem umowy sprzedaży udziałów należy więc zapoznać się z treścią umowy spółki. 

Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o. nie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. Powinna mieć zwykłą formę pisemną z podpisami notarialnie poświadczonymi. Po jej zawarciu, nabywca lub zbywca informuje spółkę o zmianie udziałowca, a zarząd aktualizuje księgę udziałów w KRS.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

Aktualizacja: 2023-07-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

wzor-umowy-sprzedazy-udzialow-w-spolce-z-o-o
Wzór umowy sprzedaży udziałów w spółce z o.o.
17