Umowa spółki z o.o. – wzór

17 

Spółka z o.o. to spółka handlowa kapitałowa, dlatego obowiązuje w niej minimalny kapitał w wysokości 5000 zł. Spółka posiada osobowość prawną, ale jej wspólnicy nie odpowiadają prywatnym majątkiem za zobowiązania spółki.

Aby założyć spółkę z o.o., trzeba zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego. Do jej przygotowania można wykorzystać jednak wzór umowy spółki z o.o., zgody z wzorcem udostępnionym w systemie teleinformatycznym za pośrednictwem strony www Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa spółki z o.o. jest niezwykle ważnym dokumentem, nie tylko dlatego, że otwiera spółkę, ale również dlatego, że kształtuje jej działalność. Dokument musi uwzględniać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak oznaczenie siedziby spółki, przedmiotu jej działalności czy wysokości kapitału.

Dokładne wytyczne określające, jak powinna wyglądać umowa spółki, zawarte zostały w art. 157 kodeksu spółek handlowych.

Umowa spółki często ogranicza możliwości zbycia udziałów przez jej wspólników. Może wprowadzać na przykład obowiązek uzyskania zgody spółki na sprzedaż czy też czasowo uniemożliwiać sprzedaż udziałów.

W zapisach umowy często pojawiają się także informacje na temat okresu trwania roku obrotowego. Dodatkowo, umowa spółki może wiązać się z powołaniem zarządu, określeniem jego kadencji, składu osobowego i funkcji poszczególnych członków. Dokument powinien zostać podpisany przez wszystkich wspólników. 

Co ważne, umowa spółki może zostać zmieniona za pomocą aneksu, ale konieczne jest zachowanie formy pisemnej, a także uchwalenie umowy przez wspólników i zgłoszenie jej w KRS. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa spółki z o.o. – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa spółki z o.o. - wzór

Aktualizacja: 2023-07-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 126

umowa-spolki-z-o-o-wzor-przyklad-pdf-doc
Umowa spółki z o.o. - wzór
17