Wzór umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o.

17 

W ramach umowy sprzedaży udziałów sprzedawca zobowiązuje się do przeniesienia na własność kupującego udziałów spółki, a kupujący do odebrania udziałów i uiszczenia za nie ustalonej ceny. Przed dokonaniem sprzedaży udziałów należy upewnić się, czy zezwala na to umowa spółki.

Zgodnie z przepisami, taka transakcja musi zostać udokumentowana odpowiednią umową w formie pisemnej, z notarialnie poświadczonymi podpisami. Do jej przygotowania można wykorzystać jednak nasz gotowy wzór umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa sprzedaży udziałów spółki prowadzi do zmiany składu osobowego spółki. Do jej zawarcia może dojść tylko wtedy, kiedy takie rozwiązanie przewiduje umowa spółki.

Ta może wprowadzać natomiast różne ograniczenia lub nawet wyłączać możliwość zbycia udziałów spółki. Bardzo często możliwość zawarcia umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o. jest uzależniona od uzyskania uprzedniej pisemnej zgody zarządu.

Umowa sprzedaży może dotyczyć części udziału lub całości udziału. Nie powinna doprowadzać jednak do powstania udziałów o wartości poniżej 50 zł. Zgodnie z przepisami, umowa zbycia udziałów w spółce dla swojej ważności musi przyjmować formę pisemną z podpisami notarialnie poświadczonymi.

Po zawarciu takiej umowy zbywca lub nabywca udziałów informują spółkę o zmianie udziałowca, natomiast zarząd aktualizuje księgę udziałów i przekazuje zaktualizowana listę wspólników do KRS. Sprzedaż udziałów wiąże się także z koniecznością odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych – podatek płaci nabywca.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o.

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-sprzedazy-udzialow-spolki-z-o-o
Wzór umowy sprzedaży udziałów spółki z o.o.
17