Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o

17 

Umowa przedwstępna sprzedaży udziałów w spółce zawierana jest w sytuacji, kiedy w danym momencie niemożliwe okazuje się zawarcie umowy przyrzeczonej. Takie okoliczności mogą wynikać między innymi z konieczności oczekiwania na wydanie zgody na sprzedaż przez organy spółki.

Umowa przedwstępna reguluje warunki przyszłej transakcji, zabezpieczając interesy obu stron. Do jej przygotowania warto wykorzystać zatem sprawdzony wzór umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o, który wystarczy wydrukować, wypełnić i podpisać. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Udziały w spółce z o.o. mogą zostać sprzedane, jeśli zezwala na to umowa spółki. Taka transakcja prowadzi do zmiany składu osobowego spółki, dlatego jej umowa może ograniczać możliwość swobodnego zbywania udziałów przez wspólników.

Najczęściej uzależnia ona możliwość zawarcia umowy sprzedaży od uzyskania zgody zarządu spółki lub przewiduje prawo pierwokupu.

W takich okolicznościach uzasadnionym rozwiązaniem jest zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o. na czas oczekiwania na zgodę organów spółki, upływ okresu na wykonanie prawo pierwokupu czy też wydanie zgody na koncentrację przedsiębiorców przez UOKiK.

Umowa przedwstępna pozwala ustalić warunki przyszłej transakcji, w tym między innymi cenę sprzedaży udziałów. Zobowiązuje ona obie strony do zawarcia umowy przyrzeczonej, dlatego na jej podstawie mogą one dochodzić zawarcia umowy docelowej nawet przed sądem.

Umowa przedwstępna zabezpiecza interesy obu stron. W przeciwieństwie do umowy przyrzeczonej nie musi być jednak zawierana w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o

Aktualizacja: 2023-08-22

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 128

wzor-umowy-przedwstepnej-sprzedazy-udzialow-w-spolce-z-o-o
Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w spółce z o.o
17