Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu – wzór

17 

Umowa przedwstępna sprzedaży gruntu daje stronom czas na przygotowanie się do zawarcia umowy przyrzeczonej. Najczęściej jest zawierana po to, aby kupujący mógł złożyć wniosek o kredyt czy też sprawdzić stan prawny nieruchomości.

Do przygotowania takiej umowy można wykorzystać profesjonalnie opracowany wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu. Dokument zawiera wszystkie niezbędne elementy formalne i skutecznie zabezpiecza interesy obu stron. Wystarczy pobrać go, wypełnić i wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna sprzedaży gruntu zobowiązuje strony do zawarcia umowy przyrzeczonej – kupna sprzedaży – na określonych warunkach. Dokument powinien opisywać planowaną transakcję, uwzględniając dane stron, dane przedmiotu umowy czy cenę sprzedaży.

Odpowiednio przygotowana umowa przedwstępna pozwala stronom dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej nawet wbrew woli drugiego podmiotu, czyli na drodze sądowej. 

Umowę przedwstępną sprzedaży strony zawierają w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn nie są w stanie zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej.

Jest to sposób na dokonanie rezerwacji i zdobycie czasu na lepsze przygotowanie się do transakcji, czyli sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, porównanie ofert czy zdobycie środków finansowych na zakup. 

Umowa przedwstępna w przeciwieństwie do umowy rezerwacyjnej pozwala jednak domagać się zawarcia umowy przyrzeczonej. Strony mogą żądać zawarcia umowy sprzedaży w ciągu jednego roku od dnia podpisania umowy przedwstępnej. Dodatkowo, transakcję można zabezpieczyć poprzez zapłatę zadatku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-przedwstepnej-umowy-sprzedazy-gruntu-wzor
Wzór przedwstępnej umowy sprzedaży gruntu - wzór
17