Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży

17 

Przedwstępna umowa sprzedaży zawierana jest w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn w danym momencie nie można zawrzeć umowy docelowej. Najczęściej jej podpisanie służy rezerwacji oferty na czas ubiegania się o kredyt.

Do przygotowania umowy przedwstępnej sprzedaży warto wykorzystać sprawdzony wzór – uniwersalny wzór umowy przedwstępnej sprzedaży, ponieważ dokument ten musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, w tym ważnych ustaleń dotyczących umowy przyrzeczonej. 

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa przedwstępna to zobowiązanie stron do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej. W przypadku umowy przedwstępnej sprzedaży będzie to umowa kupna sprzedaży ruchomości lub nieruchomości. Umowa przedwstępna nie przenosi prawa własności, zatem nawet w stosunku do nieruchomości nie musi przyjmować formy aktu notarialnego. 

Odpowiednio sporządzona umowa przedwstępna zobowiązuje strony do zawarcia umowy docelowej, dlatego strony mogą żądać jej zawarcia nawet przed sądem. Przysługuje im także roszczenie wypłaty odszkodowania za straty poniesione z powodu niezawarcia umowy przyrzeczonej. 

Umowa przedwstępna sprzedaży powinna zawierać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej, takie jak dane stron, oznaczenie przedmiotu umowy czy ustalona cena sprzedaży. Wykonanie umowy przedwstępnej można zabezpieczyć dodatkowo za pomocą zadatku.

Zadatek nie podlega zwrotowi, jeśli kupujący wycofa się z umowy lub wraca do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, kiedy sprzedawca rezygnuje z zamiaru sprzedaży.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-przedwstepnej-sprzedazy
Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży
17