Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zaliczką – wzór

17 

Rzetelne sporządzenie przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania pozwala upewnić się, że interes stron jest odpowiednio chroniony. Dokument warto przygotować w oparciu o sprawdzony wzór przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania z zaliczką, który uwzględnia wszystkie istotne elementy formalne.

Druk wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować, a następnie podpisać – dokument podpisuje kupujący i sprzedający. Umowa przedwstępna, która zawiera odpowiednie elementy formalne, pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Jeśli kupujący lub sprzedający nie mogą w danym momencie zawrzeć umowy kupna sprzedaży, często decydują się na rezerwację poprzez zawarcie umowy przedwstępnej. Umowa przedwstępna to deklaracja stron, w której kupujący i sprzedający zobowiązują się zawrzeć w przyszłości umowę docelową.

Na podstawie takiego dokumentu można domagać się zawarcia umowy sprzedaży nawet wbrew woli drugiej strony. Tym umowa przedwstępna różni się od umowy rezerwacyjnej. Poza tym, zawiera także więcej informacji na temat planowanej transakcji.

Aby przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania była ważna, należy uwzględnić w niej między innymi oznaczenie nieruchomości, dane stron, planowaną cenę sprzedaży oraz datę zawarcia umowy docelowej – nieobowiązkowo. Jeśli umowa nie wskazuje terminu zawarcia transakcji kupna sprzedaży, przyjmuje się, że strona uprawniona może żądać zawarcia umowy przyrzeczonej w ciągu 12 miesięcy. 

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania zabezpieczona dodatkowo za pomocą zaliczki zwiększa prawdopodobieństwo zawarcia umowy docelowej. Zaliczka zawsze wraca jednak do strony, która ją wpłaciła. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zaliczką – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zaliczką - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 132

przedwstepna-umowa-sprzedazy-mieszkania-z-zaliczka-wzor
Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania z zaliczką - wzór
17