Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem w Sp. z o.o.

17 

Spółka z o.o. może skorzystać z pomocy wspólnika i zaciągnąć od niego pożyczkę. Jeśli jej kwota przekracza 1000 zł, konieczne będzie sporządzenie pisemnej umowy pożyczki. Natomiast w przypadku, gdy jedyny wspólnik jest jednocześnie jedynym członkiem zarządu, umowa pożyczki musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego.

Do przygotowania stosownego dokumentu można wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem w sp. z o.o. Pismo jest gotowe do pobrania i uzupełnienia. Można też wypełnić je po wydrukowaniu. 

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Aby spółka mogła zaciągnąć pożyczkę od wspólnika, musi uzyskać zgodę zgromadzenia wspólników. Jeśli wysokość pożyczki jest dwa razy wyższa niż kapitał zakładowy spółki, to do zawarcia umowy pożyczki potrzebna jest uchwała wspólników.

Jedynym wyjątkiem od tych zasad jest zawarcie w umowie spółki zapisów, które wskazują na fakt, że zgoda na zaciągnięcie pożyczki nie jest wymagana.

Umowa pożyczki ze wspólnikiem w sp. z o.o. powinna zawierać dane stron, wysokość pożyczki i termin jej zwrotu. Jeśli dokument nie wskazuje żadnego terminu na zwrot, to należy przyjąć, że wynosi on 6 tygodni od dnia wypowiedzenia umowy przez wspólnika. 

Co ważne, umowa pożyczki może przewidywać spłatę ratalną lub jednorazową. Nie trzeba określać w niej natomiast celu przeznaczenia pożyczonych środków. Strony mogą swobodnie określić też inne warunki pożyczki, takie jak oprocentowanie. Jeśli jednak oprocentowanie wynosi 0%, pożyczka będzie traktowana jako nieodpłatne świadczenie, czyli przychód dla spółki. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem w Sp. z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem w Sp. z o.o.

Aktualizacja: 2023-07-01

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 129

wzor-umowy-pozyczki-ze-wspolnikiem-w-sp-z-o-o
Wzór umowy pożyczki ze wspólnikiem w Sp. z o.o.
17