Wzór umowy pożyczki niepieniężnej

17 

Pożyczka niepieniężna dotyczy przeniesienia na własność pożyczkobiorcy określonej ilości rzeczy oznaczonych co do gatunku. W ramach takiej umowy pożyczkobiorca musi zwrócić pożyczkodawcy tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku.

Do sporządzenia umowy pożyczki tego typu warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór umowy pożyczki niepieniężnej. Dokument zawiera wszystkie wymagane elementy formalne. Wystarczy pobrać go i uzupełnić zgodnie ze wskazówkami, a następnie wydrukować. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa pożyczki niepieniężnej zobowiązuje pożyczkodawcę do przeniesienia na własność pożyczkobiorcy nie pieniędzy, lecz rzeczy oznaczonych co do gatunku, w określonej ilości. Z kolei pożyczkobiorcę taki dokument zobowiązuje do zwrotu rzeczy oznaczonych co do gatunku w tej samej ilości, w wyznaczonym terminie. 

Umowa pożyczki może mieć charakter odpłatny lub nieodpłatny. Należy zawrzeć ją na piśmie, jeśli wartość pożyczki przekracza 1000 zł.

W dokumencie powinny pojawić się takie elementy jak, określenie przedmiotu umowy – rzeczy określone co do gatunku, opisane ilościowo, jakościowo, a także wartościowo – opis warunków zwrotu pożyczki (spłata ratalna, możliwość spłaty przedwczesnej, forma zwrotu do rąk), a także warunków wypowiedzenia umowy czy odstąpienia od umowy. 

Pożyczka niepieniężna powinna zostać spłacona w terminie ustalonym w treści umowy. Jeśli termin nie jest oznaczony, pożyczkobiorca musi zwrócić pożyczkę w ciągu 6 tygodni od dnia jej wypowiedzenia przez dającego pożyczkę.

Jeśli pożyczkodawca nie wyda pożyczkobiorcy przedmiotu umowy, roszczenie biorącego pożyczkę ulega przedawnieniu po 6 miesiącach od dnia, w którym przedmiot ten miał być wydany.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki niepieniężnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy pożyczki niepieniężnej

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

wzor-umowy-pozyczki-niepienieznej
Wzór umowy pożyczki niepieniężnej
17