Umowa składu – wzór

17 

Umowa składu to jedna z umów nazwanych i regulowanych przez przepisy kodeksu cywilnego. W ramach umowy składu przedsiębiorca składowy zobowiązuje się przechowywać oznaczone rzeczy ruchome za wynagrodzeniem. Przy sporządzaniu umowy składu, należy kierować się przepisami kodeksu cywilnego.

Można również wykorzystać nasz gotowy do wypełnienia wzór umowy składu, który uwzględnia: zobowiązanie przedsiębiorcy do przechowania oznaczonych w umowie rzeczy ruchomych, oznaczenie rzeczy i zobowiązanie składającego do zapłaty wynagrodzenia.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Stronami umowy składu są: przedsiębiorca składowy i składający. W ramach umowy przedsiębiorca składowy zobowiązuje się przechowywać za wynagrodzeniem rzeczy oznaczone przez czas określony lub nieokreślony.

Przedsiębiorcą składowym może być jedynie podmiot, który profesjonalnie zajmuje się przechowywaniem rzeczy ruchomych, a składającym dowolna osoba fizyczna lub prawna. 

Przedmiotem umowy składu jest usługa, która polega na składzie rzeczy. Rzeczy te mogą być oznaczone co do gatunku lub tożsamości – jedynie rzeczy ruchome. W przypadku rzeczy oznaczonych co do gatunku przedsiębiorca ma zwrócić składającemu taką samą ilość rzeczy tego samego gatunku, a także takiej samej jakości.

W ramach umowy składu, składający powinien otrzymać od przedsiębiorcy składowego pokwitowanie, które potwierdza rodzaj, ilość, oznaczenie i sposób spakowania rzeczy składającego.

Należy wiedzieć, że przedsiębiorca składowy odpowiada za szkodę wynikłą np. z uszkodzenia rzeczy w trakcie przechowywania. Ma on bowiem obowiązek sprawowania pieczy nad rzeczami oddanymi do składu. 

Przedsiębiorca powinien także zawiadamiać składającego o zdarzeniach dotyczących stanu rzeczy oddanych na skład czy o sytuacji, kiedy towar narażony jest na zepsucie. Ponieważ umowa składu jest umową odpłatną, w jej treści należy określić wysokość wynagrodzenia dla przedsiębiorcy składowego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa składu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa składu - wzór

Aktualizacja: 2023-08-12

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-skladu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa składu - wzór
17