Umowa rezerwacyjna lokalu – wzór

17 

Lokal mieszkalny czy użytkowy można zarezerwować w przypadku zamiaru zawarcia umowy najmu lub umowy kupna sprzedaży. Aby sprzedający zarezerwował daną ofertę dla konkretnego nabywcy, konieczne jest zawarcie umowy rezerwacyjnej, najlepiej w formie pisemnej.

Dokument można przygotować w prosty sposób na postawie naszego gotowego do wypełnienia druku. Pobierz profesjonalny wzór umowy rezerwacyjnej lokalu – pismo wystarczy wypełnić i wydrukować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna lokalu znajduje zastosowanie w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn niemożliwe jest zawarcie w danym momencie umowy docelowej.

Kupujący rezerwuje lokal, aby zyskać czas na porównanie ofert, zdobycie środków finansowych czy sprawdzenie jego stanu prawnego. Sprzedający zaś przystaje na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu nie musi aktywnie szukać nabywcy. 

Umowa rezerwacyjna nie przenosi prawa własności ani nie zobowiązuje stron do zawarcia umowy przyrzeczonej. Prowadzi jedynie do czasowego ograniczenia dostępności konkretnej oferty sprzedaży – sprzedający nie może sprzedać ani wynająć lokalu innej osobie przez czas oznaczony w treści umowy. 

Aby dodatkowo zabezpieczyć wykonanie umowy rezerwacyjnej, strony mogą uwzględnić w niej opłatę rezerwacyjną, na przykład w formie zadatku. Zadatek będzie rekompensatą dla sprzedającego, jeśli kupujący zrezygnuje z transakcji. Z kolei w przypadku niedotrzymania słowa przez sprzedawcę, wróci do kupującego w kwocie dwa razy wyższej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna lokalu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna lokalu - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 131

umowa-rezerwacyjna-lokalu-wzor
Umowa rezerwacyjna lokalu - wzór
17