Umowa rezerwacyjna – wzór

17 

Kiedy strony z różnych przyczyn nie są w stanie zawrzeć umowy docelowej – na przykład umowy najmu, umowy kupna sprzedaży – mogą zawrzeć umowę rezerwacyjną. Taki dokument pozwala zarezerwować zarówno ruchomości, jak i nieruchomości.

Nie wymaga przy tym zachowania formy aktu notarialnego. Do przygotowania umowy warto wykorzystać jednak sprawdzony wzór. Nasz profesjonalny wzór umowy rezerwacyjnej został opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wystarczy pobrać go, uzupełnić, wydrukować i podpisać.

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Strony nie zawsze są w stanie zrealizować zamiar zawarcia umowy docelowej, takiej jak umowa najmu czy umowa kupna sprzedaży. Jeśli nie mają środków finansowych, są związane inną umową, potrzebują dodatkowego czasu na przemyślenie swojej decyzji, mogą podpisać umowę rezerwacji.

Rezerwacja sprawia, że dana oferta na jakiś czas przestaje być ogólnodostępna – zostaje zarezerwowana dla konkretnej osoby. Jeśli po upływie terminu wskazanego w umowie, potencjalny nabywca czy najemca nie zgłosi zamiaru zawarcia umowy docelowej, rezerwacja wygaśnie.

Umowa rezerwacyjna może dotyczyć samochodu, domu, mieszkania, lokalu użytkowego i tak dalej. Jej podpisanie nie przenosi prawa własności ani nie pozwala dochodzić zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem.

Z tego względu strony mogą zdecydować się na dodatkowe, finansowe zabezpieczenie wykonania umowy rezerwacyjnej. Zapłata zadatku sprawi, że w przypadku rezygnacji kupującego, sprzedający zatrzyma pieniądze w ramach rekompensaty. Jeśli jednak to sprzedający nie dotrzyma słowa, będzie musiał oddać zadatek kupującemu w kwocie dwukrotnie wyższej. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Umowa rezerwacyjna - wzór

Aktualizacja: 2023-03-29

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 124

umowa-rezerwacyjna-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa rezerwacyjna - wzór
17