Wzór umowy rezerwacyjnej – wzór

17 

Umowa rezerwacyjna może dotyczyć między innymi zakupu lub najmu nieruchomości, bądź rzeczy ruchomej. Zawierając taką umowę, strony nie przenoszą prawa własności, ani nie zobowiązują się do zawarcia umowy przyrzeczonej – jedynie rezerwują wybraną ofertę na czas określony.

Do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać uniwersalny wzór umowy rezerwacyjnej. Pismo zawiera wszystkie wymagane elementy formalne, bez elementów umowy przedwstępnej. Pozwala zatem na zawarcie czystej umowy rezerwacyjnej. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – postanowiliśmy przygotować spełniający wszystkie formalne wymagania wzór umowy. Aby uzyskać do niej dostęp, kliknij poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)
Informacje o dokumencie

Umowa rezerwacyjna mieszkania, czy domu bądź też innej nieruchomości zobowiązuje jedną ze stron do dokonania rezerwacji oferty na czas określony. Może dotyczyć między innymi najmu lub kupna-sprzedaży nieruchomości, bądź rzeczy ruchomej.

Zawierając taką umowę sprzedający/wynajmujący zobowiązuje się do wyłączenia ogólnodostępności danej oferty na czas określony w umowie, rezerwując ją na rzecz konkretnego nabywcy.

Przygotowując umowę rezerwacyjną, należy pamiętać, aby nie uwzględniać w niej elementów umowy przedwstępnej, czyli ważnych postanowień umowy przyrzeczonej, takich jak cena czy termin zawarcia transakcji. 

Umowa rezerwacyjna nieruchomości to dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy strony z różnych przyczyn nie mogą zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej. Podpisanie umowy rezerwacyjnej daje im czas na przygotowanie się do transakcji.

Warto pamiętać, że wykonanie takiej umowy można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą opłaty rezerwacyjnej w formie zadatku. Zadatek pozostaje przy sprzedającym w momencie, kiedy kupujący wycofuje się zamiaru sfinalizowania transakcji lub wraca do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, kiedy to sprzedający nie wywiązuje się ze swoich obowiązków umownych. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy rezerwacyjnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuł dokumentu: Wzór umowy rezerwacyjnej - wzór

Aktualizacja: 2023-08-23

Ilość stron: 2

Format pliku: .DOC

Pobrań: 125

wzor-umowy-rezerwacyjnej-wzor
Wzór umowy rezerwacyjnej - wzór
17